First page of the Uncategorized archive.

מינוף ההצלחה האישית במהלך הלימודים

Posted by admin on July 12, 2014 with No Comments

לימודים הם דרך מעולה למנף את ההצלחה האישית שלכם. מוסדות וקמפוסים, ברחבי העולם ובפרט בישראל, הפכו בשנים האחרונות למעצמות עסקיות של ממש. לכן, סטודנטים רבים נוהגים להיעזר בכוח הרב שטמון בקמפוסים אולם בעיקר באוניברסיטת הגדולות – כמו העברית, בן גוריון, האוניברסיטה העברית, וכן אוניברסיטת ת"א.
הכוח של המוסדות הללו טמון במגוון קורסי ההעשרה והסדנאות שניתן לעבור, ולעיתים עלות ההכשרות מסובסדות באופן מלא או חלקי ע"י הקמפוס (מעצמה כלכלית, כבר אמרנו?). ניתן למצוא קורסי יזמית עסקית שיאפשרו לכם לעבור את תהליך הבנייה של עסק או מיזם, קורסים בנאום מול קהל, וכן קורסים ללימודי יהדות או שפות. שלל המיומנויות שתרכשו במסגרות הללו אמורים לקדם אתכם בעולם המסקרן שאחרי הלימודים.
אפשרות נוספת למינוף ההצלחה שלכם דרך קמפוסים היא השתתפות בתוכניות חילופי סטודנטים. זוהי ההזדמנות שלכם לצאת לסמסטר אחד אל הערים הגדולות של אירופה וצפון אמריקה, לערוך במקביל מספר עבודות בחול, ובעיקר לגלות עולם חדש ומופלא. משום שבמרבית האוניברסיטאות קיים מבחר גדול של מוסדות בחו"ל שניתן לצאת אליהם, תוכלו לבחור בין מקומות שונים בארה"ב, צרפת וספרד, ועוד. זכרו שכדי להתקבל לשלל התוכניות הללו תידרשו להציג ממוצע ציונים גבוה, וכן ניסיון במסגרת עבודות בחול הקשורות לתחום הלימודים עשוי להוות יתרון.
משום שכאמור מוסדות אקדמיים הפכו למעצמות לכל דבר, ברחבי הקמפוסים ניתן גם למצוא ארגונים ועמותות ללא רווח שפועלות במקום.

http://www.cps.co.il/חיפושמשרות.aspx?Thum=4&Group=0&Name=0&FreTxt=&P=1

מינוף ההצלחה האישית במהלך הלימודים – חלק 2

Posted by admin on July 1, 2014 with No Comments

מבין הארגונים הללו ניתן למנות את "הלל", ששם לו למטרה לקדם לימודי יהדות ומסורת, וכן מלגות "פרח" במסגרתן תוכלו לקבל מלגה דרך סיוע לסטודנטים המתקשים בלימודים, או ליווי ילדים ממשפחות קשות יום. הניסיון הרב שתרכשו בארגונים הללו יבוא לידי ביטוי בידע שתרכשו, במיומנויות שקשורות לארגון – כגון ניהול מחלקה מסוימת שלו במוסד, וכן בתקשורת הבינאישית.
אם אתם מרגישים שהלימודים שבחרתם הם חלק ממכם, ושאתם מתעניינים ומעמיקים מספיק בתחום, תוכלו לנסות ולשלוח מאמרים אקדמיים משלכם אל תחרויות בינארציות ובינלאומיות. מלבד הפרס הכספי הכרוך בזכייה, תקבלו גם פרסום רב בקרב אנשי המחקר מהתחום שלכם. הזכייה גם אמורה לסייע לכם למצוא עבודות בחול שיהיו נחשקות במיוחד.
לא הרבה יודעים זאת, אולי מתוך חשש מסוים, אולם ניתן למנף את הידע שנרכש במהלך הלימודים עבור תעסוקה בתחום – כמה במהלך התואר!. אם אתם לומדים תקשורת עם התמחות בעיתונות כתובה, לדוגמא, תוכלו לנצל את שלל הכתבות שכבר כתבתם במהלך הלימודים כדי להציג אותם למעסיקים. מרבית הסטודנטים בתחום נוהגים לעבודות במקומונים ובעיתונים בעלי תפוצה קטנה יחסית, בתור נקודת התחלה וזינוק למקומות גדולים יותר בעתיד.
הטיפ הטוב ביותר שנוכל לתת לכם כדי למנף את ההצלחה האישית כבר במהלך הלימודים היא לא לחשוש. תיזמו, היו אקטיביים, וזו הדרך היחידה בה תוכלו לקבל את מה שאתם ראויים לו – בין אם מדובר במלגה נחשקת, התקבלות לחילופי סטודנטים, או עבודה בחול.

http://www.cps.co.il/חיפושמשרות.aspx?Thum=4&Group=0&Name=0&FreTxt=&P=1

האם לימודים מונעים אבטלה?

Posted by admin on June 21, 2014 with No Comments

התבוננות מעמיקה בשוק העבודה בישראל כיום אינו מעלה חיוך על השפתיים. למעשה למרות שאחוזי האבטלה ירדו בשנים האחרונות עדיין ישנו אחוז לא מבוטל של אנשים באוכלוסייה שאינם מצליחים להשתלב במעגל העבודה כראוי. בין אם הם אקדמאים ובין אם הם חסרי השכלה גבוהה הקושי למצוא עבודה מוכר וידוע לרבים מאד ומתסכל בצורה המביאה פעמים רבות לתופעות […]

האם לימודים מונעים אבטלה? – חלק 2

Posted by admin on May 26, 2014 with No Comments

הלימודים אינם חייבים להיות לימודים אקדמאיים. מי שמעוניין לרכוש מקצוע פרקטי יותר מוזמן לפנות גם לנתיב הזה, למעשה ישנם כיום בתי ספר רבים למקצועות שונים שיכולים להעניק הכשרה מצוינת לקריירה חדשה. בתי ספר למקצועות טכניים כמו: חשמל, מיזוג, קירור, בנייה, זגגות, נגרות ועוד או בתי ספר ללימודי קוסמטיקה, איפור, טיפולים שונים ועוד. וישנה גם האקדמיה […]

מדפיסים ולומדים

Posted by admin on May 1, 2014 with No Comments

אם יצא לכם אי פעם להסתובב באחת מן האוניברסיטאות הגדולות בארץ וודאי הייתם שמים לב לכך שישנם הרבה מאוד שלטים בכל מקום, פוסטרים תלויים על כל קיר, הזמנות ופלאיירים מפוזרים בכל מקום, סטודנטים צעירים הסוחבים ערימות של מחברות, דפים מודפסים, ספרים על גבי ספרים, ובקיצור הייתם שמים לב, שמדובר בלא מעט נייר. בעצם ערימות אינסופיות […]

מדפיסים ולומדים – חלק 2

Posted by admin on April 7, 2014 with No Comments

השימוש המופרז בנייר בקרב הסטודנטים וכן גם בעסקים ומפעלים רבים, חייב להיפסק. המודעות צריכה לעלות והשמירה על העולם הירוק שלנו חייבת להוות מרכיב עיקרי וחלק מדרך החיים שלנו כבני אדם. לכן, בפעם הבאה שהולכים לחנות מדפסות, יש לדאוג לקנות נייר ממוחזר ולקדם את המודעות בנושא בכל עת. כמובן, שלא רק הסטודנטים מבזבזים נייר. למשל בכל […]