מדפיסים ולומדים – חלק 2

Posted by admin on April 7, 2014

השימוש המופרז בנייר בקרב הסטודנטים וכן גם בעסקים ומפעלים רבים, חייב להיפסק. המודעות צריכה לעלות והשמירה על העולם הירוק שלנו חייבת להוות מרכיב עיקרי וחלק מדרך החיים שלנו כבני אדם. לכן, בפעם הבאה שהולכים לחנות מדפסות, יש לדאוג לקנות נייר ממוחזר ולקדם את המודעות בנושא בכל עת.

כמובן, שלא רק הסטודנטים מבזבזים נייר. למשל בכל משרד עורכי דין דיני עבודה ממוצע, ישנו בזבוז אדיר של נייר. החוזים והדוחות הרבים בהם עוסק המשרד מכילים לעיתים מאות ואף אלפי עמודים שונים, וכך כאשר חוזה כזה מודפס בעשרות עותקים, מדובר בבזבוז נייר טוטאלי, מכל בחינה. הסוד הוא לעבור לעולם דיגיטאלי כמה שיותר מהר. לצפות בחוזים דרך המחשב ולהשתדל להפחית כמה שיותר את החשיבות של עותק פיזי ביד, ולהרגיל את האדם לקרוא בצורה נכונה גם דרך המחשב.

בפעם הבאה שתחשבו להדפיס משהו, כדי שתחשבו פעם נוספת. לעיתים קרובות, ניתן לחסוך את ההדפסה ולצפות בדפים דרך המחשב. או לרכוש סוג של מדפסות מסוים, רק למען מסמכים חשובים במיוחד, החייבים לעמוד כעותק קשיח. למרות שלא מעט אנשים כבר התרגלו לקרוא דרך המחשב, וזו השיטה החסכונית ביותר. כמעט לכל אחד בימינו ישנו מחשב ואפילו טלפון חכם המסוגל להציג טקסטים שלמים על גבי המסך וכך לחסוך בדפים, להציל כמה עצים ולעזור לעולם שיהיה ירוק יותר ובעל אוויר נקי יותר.