האם לימודים מונעים אבטלה? – חלק 2

Posted by admin on May 26, 2014

הלימודים אינם חייבים להיות לימודים אקדמאיים. מי שמעוניין לרכוש מקצוע פרקטי יותר מוזמן לפנות גם לנתיב הזה, למעשה ישנם כיום בתי ספר רבים למקצועות שונים שיכולים להעניק הכשרה מצוינת לקריירה חדשה. בתי ספר למקצועות טכניים כמו: חשמל, מיזוג, קירור, בנייה, זגגות, נגרות ועוד או בתי ספר ללימודי קוסמטיקה, איפור, טיפולים שונים ועוד.

וישנה גם האקדמיה המכשירה בדרך כלל אנשים ללימודים גבוהים במקצועות הומניים יותר. עריכת דין, מדעי החברה או הרוח, חינוך ועוד. מי שמעוניין לעסוק במתמטיקה אין טעם שירשם לבית ספר מקצועי אך מי שלעולם לא דרך בשיעור בתיכון ולימודים ממנו והלאה או המחשבה על ישיבה בכיתה מצמררת אותו עדיף שיפנה לכיוון המקצועי.

כך או כך מחקרים מראים קשר ישיר בין לימודים לעבודה. משמע שמי שהקדיש חלק מחייו ללימודים מכל סוג שהוא יכול למצוא עבודה במקום טוב יותר ועבודה מתגמלת יותר מאשר אדם ללא השכלה בסיסית כלשהי. מי שלמד והוא בעל תואר ראשון סיכוייו גדולים יותר וסביר להניח שחיפוש עבודה בחול או עבודות בחול לא יעלו על הפרק מבחינתו. לא שעבודה בחול או אפילו חיפוש משרה אטרקטיבית מבין האלפים שישנם במסגרת עבודות בחול אינן טובות דיו, אלא שהן דורשות עקירה משפחתית לארץ זרה על כל המשתמע מכך.